1. Mszę św. roczną za zmarłych poleconych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych odprawimy, po raz drugi w tym miesiącu, w najbliższy piątek 8 listopada o godz. 18.00. Tego dnia przypada doroczne wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Kaznodziejskiego. Pół godziny przed Mszą odmówimy różaniec za zmarłych.

2. W środę 6 listopada, o godzinie 19.30, po raz trzydziesty trzeci zostanie odprawiona w naszej bazylice Msza św. w intencji zmarłych muzyków jazzowych. Po Mszy św. zapraszamy na koncert zaduszkowy.

3. W zakrystii można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić przez cały rok, w nowym cyklu Mszy św. rocznych.

4. Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii zaprasza na rozmowę pt. Słowa niezłomne. Obietnica. Przymierze. Przysięga. Ślub, podczas której o wartości danego słowa, składanych obietnicach i ślubach rozmawiać będą: profesor etyki KUL s. prof. Barbara Chyrowicz, werbistka, wykładowca prawa karnego UJ dr Tomasz Sroka oraz o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski, dominikanin.
Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 listopada, w Auli św. Tomasza z Akwinu o godz. 18:30.

5. Działający przy naszym klasztorze Ruch Spotkania Małżeńskie organizuje w dniach 29 listopada-1 grudnia w Krzeszowicach wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw, mające na celu pogłębienie relacji małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym wzajemnym zrozumieniu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły dotyczące zarówno rekolekcji, jak i zapisów znajdują się na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

6. Zapraszamy na weekendowe warsztaty śpiewu ze scholą dwunastkową, które odbędą się w dniach 23-24 listopada. Poprowadzi je dyrygent chóralny Tomasz Niżygorocki, założyciel scholi przy toruńskiej katedrze i dyrygent najstarszego chóru mieszanego w Polsce. Warsztaty są darmowe i skierowane do osób w każdym wieku, które chcą rozwinąć swój warsztat wokalny lub rozpocząć przygodę ze śpiewem. Szczegóły dotyczące warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej klasztoru. Zapisy trwają do 20 listopada, liczba miejsc jest ograniczona.

7. [O 10.30] Członków Żywego Różańca i Bractwa Różańcowego oraz wszystkich którym droga jest modlitwa różańcowa zapraszamy na spotkanie bezpośrednio po mszy św. w sali w atrium klasztoru.

8. [2 minuty dla miesięcznika „W drodze” – bracia studenci]