Prosimy Was o wsparcie w zakupie środków ochrony osobistej dla sióstr dominikanek ze Zgromadzenia św. Dominika, które ruszyły z pomocą do DPS w Bochni. Jutro dołączają do nich nasi bracia.

DPS w Bochni to placówka, w której w osobnych budynkach przebywają osoby w podeszłym wieku oraz osoby przewlekle chore psychicznie, łącznie 152 pacjentów. Kiedy 3 kwietnia wykryto pierwsze dwa przypadki zakażenia, Sanepid od razu objął kwarantanną cały jeden budynek i rozpoczął testy. Dziś kwarantanna obowiązuje w obydwu budynkach. Według ostaniach informacji, wirusa wykryto u 41 osób, 26 pensjonariuszy i 15 pracowników DPS-u. Jak informuje krakowski Sanepid, z 30 osób zakażonych koronawirusem, 20 przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dziewięć osób jest diagnozowanych przez lekarzy i psychiatrę w DPS, jedna osoba przebywa w izoalcji domowej.

Do DPS w Bochni dostarczyliśmy środki ochrony osobistej.

W ośrodku cały czas przebywa ponad 100 zdrowych pensjonariuszy. Osiemdziesięcioro z nich to osoby starsze, a około 30 to podopieczni z niepełnosprawnością umysłową. Z powodu obowiązującej kwarantanny w DPS nie ma jednak personelu. Na prośbę starosty bocheńskiego Adama Korty do Bochni pojechało 10 dominikanek ze zgromadzenia św. Dominika. Od jutra dołączą do nich bracia z naszego klasztoru.

Prosimy Was o wsparcie w zakupie środków ochrony osobistej. Wpłaty na ten cel można przekazywać za pośrednictwem strony internetowej Sióstr lub wpłacając je na rachunek bankowy naszego klasztoru z dopiskiem „darowizna na DPS”.

Numer rachunku bankowego klasztoru:

Klasztor Ojców Dominikanów
ul. Stolarska 12, 31-043 Kraków
PEKAO SA III o/Kraków
85 1240 2294 1111 0000 3723 7895

z dopiskiem „darowizna na DPS”