Wolontariat rozpoczęło sześciu braci

O pomoc w opiece nad pensjonariuszami DPS w Bochni zwróciły się do klasztoru Siostry Dominikanki ze Zgromadzenia św. Dominika. W odpowiedzi na apel starosty Bocheńskiego ruszyły one do pracy w Bochni już w Wielki Piątek 10 kwietnia. W Poniedziałek Wielkanocny mieli do nich dołączyć bracia dominikanie, jednak decyzją koordynatora medycznego, który na miejscu zarządza pracą wolontariuszy, bracia mieli pozostawać w gotowości, a ich przyjazd został przesunięty w czasie.

W minionym tygodniu zapadła decyzja o rozpoczęciu przez braci wolontariatu od poniedziałku 4 maja. Do Bochni wyjechało sześciu braci, pięciu z klasztoru w Krakowie i jeden z klasztoru w Korbielowie. Trzech z nich to bracia studenci, pozostali trzej to prezbiterzy.

Trwa zbiórka na środki ochrony osobistej

 

W Wielkanoc 12 kwietnia klasztor rozpoczął zbiórkę pieniędzy na środki ochrony osobistej dla braci i sióstr. Do tej pory udało się zebrać ponad 61 000 zł i zrealizować kilka zamówień z odpowiednimi maseczkami, goglami, rękawicami i kombinezonami. Zbiórka trwa nadal, a środki na ten cel można przekazywać na rachunek bankowy klasztoru z dopiskiem „darowizna na DPS”.

Numer rachunku bankowego klasztoru:

Klasztor Ojców Dominikanów
ul. Stolarska 12, 31-043 Kraków
PEKAO SA III o/Kraków
85 1240 2294 1111 0000 3723 7895
z dopiskiem „darowizna na DPS”

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie.