1. W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Świętej Trójcy, obchodzimy patronalne święto naszej bazyliki. Z tej okazji wierni modlący się w naszym kościele mogą zyskiwać odpust pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie naszej bazyliki; brak przywiązania do grzechu; przyjęcie komunii św. i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża).
[Proszę odmówić modlitwę np. Ojcze nasz…]

Przy okazji odpustu przypominamy także o cyklu codziennych wykładów online o. Janusza Pydy OP wprowadzających w teologię trynitarną. Ostatni wykład dziś o 18:00, linki do niego można znaleźć na stronie internetowej klasztoru.

Z kolei na kanale klasztoru na YouTube obejrzeć można filmy poświęcone historii i architekturze naszej bazyliki, po której oprowadza jej zakrystian br. Fabian Stanisz OP.

2. W najbliższy czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

3. Po przerwie wznowił swą działalność sklep Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, mieszczący się przy furcie naszego klasztoru. W czerwcu będzie on czynny w czwartki i piątki w godzinach 11-18 i w soboty 11-15. Można tam znaleźć wartościowe książki religijne i muzykę oraz piękne rękodzieło i dewocjonalia. Zamówienia można składać także przez cały tydzień telefonicznie i internetowo..